Koszykówka: K-R-Ó-L


KRÓL ma bardzo proste zasady, gra się w niego szybko i w efektowny sposób. Zabawa sprawia, że można nauczyć się nowych rodzajów rzutów, czy sztuczek od innych osób. By wygrać w tej grze, należy być bardzo zwinnym i porozciąganym, a także posiadać szeroki wachlarz rzutów.

Jak grać? 

W grze uczestniczy dwóch zawodników. Najpierw należy wybrać kolejność, w jakiej będziemy rozgrywać zawody. Dla uproszczenia przyjmiemy, że zawodnik A będzie pierwszy, a zawodnik B - drugi.
  • Zawodnik A deklaruje rzut, który chce wykonać (np. rzut osobisty), po czym go wykonuje. Jeśli trafi, to zawodnik B musi trafić w identyczny sposób. 
  • Jeśli A zadeklaruje po czym nie trafi, to zawodnik B otrzymuje literę (jako pierwszą "K", potem "R", "Ó "i "L") i rozpoczyna nową kolejką. 
  • Jeśli A zadeklaruje i trafi, a zawodnikowi B nie uda się powtórzyć tego rzutu, to A otrzymuje literę i rozpoczyna nową kolejkę. 
  • Jeśli A zadeklaruje i trafi, a B powtórzy ten rzut, to żaden zawodnik nie otrzymuje litery, a następną kolejkę rozpoczyna A. 
  • Zawodnicy grają do czasu aż któryś z nich nie zostanie KRÓLem..

Taktyka

W KRÓLU trzeba wykonywać możliwe najtrudniejsze rzuty, które jesteśmy w stanie trafić tak, by przeciwnik miał możliwie jak najtrudniejsze zadanie do wykonania. Warto więc "wybadać" możliwości przeciwnika. Jeśli jest kiepski z dystansu, to tej broni użyć przeciwko niemu. Jeśli kiepsko skoordynowany, to wymyślać trudne do wykonania ewolucje.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga