Koszykówka: Gra w Trumnę


Trumna jest grą, w której szczególny nacisk kładzie się na poprawę skuteczności rzutów. Dobrze ćwiczy umiejętność trafiania do kosza z różnych pozycji. Grać można zarówno samemu, jak i w kilka osób. Im więcej graczy, tym zabawa staje się wolniejsza, a co za tym idzie nudniejsza. Najlepiej więc grać we 2-3 osoby.

Jak grać? 

Ustawiamy się w miejscu oznaczonym cyfrą 1. Rzucamy stamtąd do kosza. Jeśli trafimy, to przechodzimy do pozycji nr 2. Jeśli nie, to możemy albo zaryzykować i rzucić drugi raz, albo przekazać piłkę drugiej osobie. Jeśli zaryzykujemy i trafimy, to przechodzimy do następnej pozycji. Jeśli nie trafimy, cofamy się do pozycji wyjściowej (nr 1). Zabawę wygrywa ten zawodnik, który przejdzie trumnę jako pierwszy. 
Uwaga: Gdy jeden zawodnik przejdzie trumnę, to reszta powinna dostać ostatnią szansę, podczas której mogą oni zremisować. 

Jeśli gramy w trumnę samemu, to musimy przejść wszystkie pozycje podczas jednej kolejki. Gdy nie trafimy dwóch rzutów z któregoś miejsca, wracamy na pierwszą pozycję. 

Kolejność przechodzenia trumny 
1→2→3→4→5→4→6→7→8

Wskazówki 

  • W grze opłaca się ryzykować, jeśli masz dobrą skuteczność rzutów z dystansu. Jeśli tak nie jest, to lepiej po pierwszej próbie oddać kolejkę drugiemu zawodnikowi. 
  • Jeśli zawodnicy, z którymi grasz są blisko pierwszych pozycji, a ty nie trafisz pierwszego rzutu na jednej z końcowych pozycji, to nie opłaca się niepotrzebnie ryzykować.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga