O mnie

Zawodowo jestem nauczycielem matematyki/informatyki oraz wicedyrektorem Dwujęzycznych Szkół im. Władysława Kopalińskiego. Uczę głównie w Liceum Ogólnokształcącym i głównie klas z rozszerzoną matematyką. Lekcje, z racji specyfiki szkoły, prowadzę dwujęzycznie – po Polsku i po Angielsku.

Interesuję się wykorzystaniem nowych technologii w edukacji, łączeniem matematyki i informatyki oraz nauczaniem STE(A)M. Zajęcia staram się ubarwiać projektami matematycznymi, żeby obalić panujący mit, że matematyka to obliczenia.

Prywatnie jestem dużym miłośnikiem jazdy na rowerze oraz gier zespołowych – w szczególności koszykówki i siatkówki. Hobbystycznie zajmuję się również grafiką komputerową oraz tworzeniem stron internetowych. Lubię też czasami stworzyć jakiś przydatny program i połączyć go z funkcjonalnościami Raspberry Pi czy Arduino.

Oprócz swojej prywatnej strony prowadzę serwis Python w Szkole, gdzie umieszczam materiały związane z programowaniem w Pythonie, które są szczególnie przydane dla nauczycieli i uczniów w polskich szkołach. Publikuję tam (ciągle w przygotowaniu) trzyletni kurs języka Python dla szkół podstawowych, który można zrealizować na zajęciach koła informatycznego.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top